• Strona główna
  • Lista artyku��w
  • Metaliczna, fluo, magnetyczna – alternatywy dla zwykłych farb ściennych
  • Artykuďż˝y

    Metaliczna, fluo, magnetyczna – alternatywy dla zwykłych farb ściennych

    Każdy producent ma dziś w ofercie co najmniej kilkadziesiąt różnych kolorów farb ściennych w wersji matowej i z połyskiem. A to nie koniec, bo istnieją jeszcze bardziej oryginalne sposoby na personalizację wnętrz.

    metaliczna-fluo-magnetyczna_1Puszka farby dającej unikalny efekt kosztuje zwykle nieco więcej, niż w przypadku zwykłych pokryć ściennych. Rezultat jest jednak wart swojej ceny, bo tak uzupełnione pomieszczenie wygląda niezwykle stylowo.


    Farba magnetyczna


    Pokryta nią ściana wygląda podobnie, jak szkolna tablica, a dodatkowo możesz na niej przyczepiać magnesami obrazki czy zdjęcia. Daje to ciekawy efekt szczególnie przydatny w kuchni, gdzie możesz za jej pomocą umieszczać na ścianie przypomnienia o codziennych obowiązkach, czy w gabinecie, gdzie pozwala wygodnie przytwierdzać do ścian plany, kosztorysy i projekty.


    W pokoju dziecięcym i młodzieżowym będzie służyć do zabawy i eksponowania obrazków. Dla uzyskania takiego niezwykłego efektu wystarczy, że pokryjesz nią przestrzeń 1-2 m. kw. Ta farba najczęściej jest dostępna w puszkach o niewielkiej pojemności, idealnych właśnie do takich punktowych zastosowań na ścianach. Przykładem może być popularna farba magnetyczna na stronie Castoramy.


    metaliczna-fluo-magnetyczna_2


    Efekt tablicy


    Rezultat wygląda podobnie do farby magnetycznej, ale powierzchnia ma inne zastosowanie. Farba dająca efekt czarnej tablicy szkolnej pozwala rysować przy użyciu kredy. Sprawdzi się więc do zapisywania list zakupów i codziennych spraw w kuchni czy przedpokoju. Będzie idealna do pokojów dziecięcych i młodzieżowych, gdzie najpierw może służyć do zabawy, a później pomóc w nauce.


    Popękana


    Pękająca farba olejna na świeżo pomalowanej ścianie – to brzmi jak koszmar każdego, kto przeprowadza w domu remont. Efekt spękań na całej powierzchni wygląda jednak atrakcyjnie i pozwala na połączenie dwóch uzupełniających się lub kontrastujących ze sobą kolorów, z których jeden przebija spod drugiego. Do tej techniki nie potrzeba specjalnej farby, lecz lakieru. Opakowanie kosztuje zwykle kilkadziesiąt złotych. Wystarczy nałożyć preparat na ścianę pomalowaną wcześniej farbą dyspersyjną.


    metaliczna-fluo-magnetyczna_3.jpg


    Metaliczna


    To nie tylko złoto i srebro – obecnie możesz wybierać z kilkunastu wariantów różnych metalicznych kolorów. To wyjście do małych i ciemnych pomieszczeń, które stają się rozświetlone, gdy światło lamp odbija się od metalicznych ścian. Delikatne srebro może sprzyjać relaksowi w sypialni czy łazience, a energetyczna miedź sprawdzi się w kuchni i pokoju do pracy. Świetnie uzupełni pomieszczenia, w których już masz wazony, blaty czy naczynia o takim wykończeniu.


    Po zmroku


    W niektórych mieszkaniach nie da się wprowadzić tak oryginalnych rozwiązań. Szczególnie w tych, które łączą kilka funkcji – np. częściowo przerobionych na gabinety lub w domowych pracowniach krawieckich czy fryzjerskich. Takie wnętrze musi zachować neutralność. Ciekawym wyjściem może być w tym przypadku farba fluorescencyjna. Po zmroku ściany rozjarzą się obrazem nocnego nieba lub dowolnymi napisami. Przestrzeń zyska na charakterze w czasie wieczornych spotkań ze znajomymi, a w dzień nadal będzie wyglądała jak zwykły gabinet czy salon.






    Biura rachunkowe


    Warsztaty samochodowe